Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się

Katalog - Pomoc

Katalog i wyszukiwarka jednostek organizacyjnych (Jednostki organizacyjne)

 • Wyszukiwarka jednostek

  Wyszukiwarka jest dostępna w zakładce Jednostki organizacyjne w lewym menu. (Można też skorzystać z wyszukiwarki w zakładce Indeks.)

  Należy wpisać w odpowiednim polu nazwę lub kod jednostki organizacyjnej (tzn. wydziału, instytutu, zakładu itp.).

  Naciśnięcie Enter uruchamia wyszukiwanie (można również skorzystać z selektorów).

  • Jeśli znaleziono tylko jedną pasującą jednostkę, to nastąpi przejście do strony o tej jednostce.
  • Jeśli znaleziono wiele wyników, to wyświetlona zostanie lista wszystkich pasujących jednostek wraz z ich pozycją w hierarchii jednostek (pozycja wyświetlona jest szarą czcionką nad nazwami znalezionych jednostek). Będzie można wybrać jednostkę z listy (klikając odnośnik pokaż jednostkę), lub inaczej sformułować zapytanie.
 • Katalog/Hierarchia jednostek

  Można przeglądać wszystkie jednostki dydaktyczne związane z uczelnią korzystając ze struktury mającej postać drzewa.

  Każda jednostka ma swoją jednostkę macierzystą, a wiele jednostek ma swoje podjednostki (wydziały dzielą się na zakłady, instytuty...). Strona opisująca daną jednostkę prezentuje również jej miejsce w tej hierarchii.

  Można rozpocząć od przejrzenia listy wydziałów klikając na nazwę uczelni w formularzu Drzewo jednostek dostępnym w zakładce Jednostki organizacyjne, a następnie podróżować "wgłąb" hierarchii, wybierając instytuty, zakłady itd.