Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Central Authentication System
Strona główna

(in Polish) Egzamin na specjalność (nauczycielska): edukacja plastyczna i media cyfrowe (3-l, edukacja artystyczna, st. stacjonarne)

General data

Course ID: 0000-6E-EPM
Erasmus code / ISCED: (unknown) / (unknown)
Course title: (unknown)
Name in Polish: Egzamin na specjalność (nauczycielska): edukacja plastyczna i media cyfrowe (3-l, edukacja artystyczna, st. stacjonarne)
Organizational unit: Faculty of Pedagogical Sciences
Course groups:
ECTS credit allocation (and other scores): (not available) Basic information on ECTS credits allocation principles:
  • the annual hourly workload of the student’s work required to achieve the expected learning outcomes for a given stage is 1500-1800h, corresponding to 60 ECTS;
  • the student’s weekly hourly workload is 45 h;
  • 1 ECTS point corresponds to 25-30 hours of student work needed to achieve the assumed learning outcomes;
  • weekly student workload necessary to achieve the assumed learning outcomes allows to obtain 1.5 ECTS;
  • work required to pass the course, which has been assigned 3 ECTS, constitutes 10% of the semester student load.
Language: Polish
Short description: (in Polish)

Specjalność nauczycielska kierowana do studentów I stopnia studiów stacjonarnych, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

Limit w roku ak. 2018/2019 - 18 osób.

Full description: (in Polish)

Program specjalności zakłada kształcenie twórczej wrażliwości, umiejętności artystycznych studentów, wiedzy z dziedziny sztuki i kultury, umiejętności artystycznych na poziomie dyplomu licencjackiego w wybranej pracowni artystycznej (malarstwo, grafika, rzeźba, grafika projektowa, multimedia, rysunek). Absolwent nabywa wiedzę i umiejętności metodyczne do nauczaniu plastyki na II etapie edukacji oraz wiedzę i umiejętności animacji działań twórczych w obszarze sztuk wizualnych. Otrzymuje przygotowanie z zakresu pedagogiki i psychologii, uczestniczy w toku studiów w warsztatach, plenerach i praktykach pedagogicznych kształtujących kreatywność i aktywność w przestrzeni społecznej, jest więc wszechstronnie przygotowany do pracy pedagoga i animatora sztuki. W trakcie studiów kształtuje zdolność do poszukiwania własnej wypowiedzi artystycznej, zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych technik plastycznych, jak i mediów elektronicznych. Program studiów zapewnia uzyskanie kompetentnego przygotowania zawodowego w obszarze mediów drukowanych i elektronicznych oraz reklamy wizualnej; umożliwia nabycie umiejętności stosowania mediów cyfrowych w edukacji, animacji oraz promocji sztuki. Aby poszerzyć wiedzę i umiejętności studenta, bierze on udział w projektach i warsztatach, w ramach dwóch pracowni (np. z zakresu plakatu i scenografii), plenerach i praktykach studenckich.

Absolwent specjalności nauczycielskiej uzyskuje uprawnienia do zatrudnienia na stanowisku nauczyciela plastyki w szkołach podstawowych w kl. IV-VI (II etap edukacji). Może podjąć pracę także w różnorodnych placówkach edukacyjnych i kulturotwórczych (np. w galeriach sztuki, domach kultury, ogniskach plastycznych). Zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy na osoby biegłe w posługiwaniu się nowymi technologiami informacyjnymi i przetwarzania obrazu, może uzyskać zatrudnienie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest profesjonalna znajomość montażu cyfrowego, grafiki 3D, animacji komputerowej, projektowania wizualnych elementów interaktywnych aplikacji (np. gier komputerowych). Umiejętności w zakresie twórczego działania oraz wykorzystania poznanych technik – zarówno tradycyjnych, jak też mediów elektronicznych – pozwalają absolwentowi realizować własne projekty artystyczne bądź podjąć pracę związaną z animacją, upowszechnianiem kultury i sztuki, informacją wizualną, reklamą i grafiką użytkową.

This course is not currently offered.
Course descriptions are protected by copyright.
Copyright by Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Ul. Szczęśliwicka 40,
02-353 Warszawa
tel: +48 22 589 36 00 https://www.aps.edu.pl
contact accessibility statement mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-1 (2024-05-13)