Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium dyplomowe licencjackie - 2 [20-SC-LI2] Semestr zimowy 2019/2020
Seminarium, grupa nr 5

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Seminarium dyplomowe licencjackie - 2 [20-SC-LI2]
Zajęcia: Semestr zimowy 2019/2020 [2019Z] (zakończony)
Seminarium [SEM], grupa nr 5 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 2
Limit miejsc: (brak danych)
Prowadzący: Piotr Toczyski
Literatura:

Wybrane, odnoszące się do bieżących spraw, artykuły z miesięcznika Press. Wybrane rozdziały z podręcznika: Maigret E. (2012). Socjologia komunikacji i mediów. Oficyna Naukowa

Zakres tematów:

Warsztat socjologicznej pracy z mediami, z elementami internetoznawstwa

W grupie seminaryjnej Socjologia mediów, sztuki, rozrywki, literatury, kina, filmu... - wobec internetu"" uczestnicy zajmują się szczegółowymi socjologiami sztuki, od druku po nowe media audiowizualne. Z dużą wnikliwością uwzględniają rolę nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w produkcji i dystrybucji treści literackich i audiowizualnych. Prześwietlają świat mediów, prowadząc nie tylko analizę danych zastanych, ale i - zbyt rzadko realizowane - wywiady z twórcami. Poza tradycyjnymi metodami badań posługujemy się (krytycznie) i nowymi metodami badawczymi, opartymi o interpretację rejestrowanych przez internetowe systemy pomiarowe zdarzeń technicznych. Poza analizą mediów i kultury symbolicznej prace licencjackie dostarczają refleksji pożądanej w branży mediów, wzbogacając doświadczenia potencjalnych przyszłych studentów magisterskiej specjalizacji “Socjologia mediów” w APS.

Metody dydaktyczne:

Zgodnie z zaleceniami pilotażowego programu MNiSW pn. Mistrzowie Dydaktyki realizowanego przez prowadzących w University College London stosowane są metody czynne, oparte na tutoringu małych grup i uczeniu przez doświadczenie. Wykład stosowany jest w powiązaniu z innymi formami i jego rolą jest prowadzić do refleksji nad uprzednim doświadczeniem.

Metody i kryteria oceniania:

Nakład pracy studenta odpowiada wymogom stawianym przed pracami licencjackimi

Student przedstawia portfolio własnych prac wykonywanych w toku zajęć oraz, do wyboru przez studenta, przeprowadzany jest egzamin ustny bądź pisemny w formie eseju.

Uwagi:

gr seminaryjna III DZSC - dr P. Toczyski (ind)

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.0.0-7 (2024-02-19)