Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Praktyka zawodowa (śródroczna) domy kultury, teatry zawodowe i amatorskie [10-4P-PKA1a] Semestr letni dla niestacjonarnych 2016/2017
Ćwiczenia, grupa nr 1

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Praktyka zawodowa (śródroczna) domy kultury, teatry zawodowe i amatorskie [10-4P-PKA1a]
Zajęcia: Semestr letni dla niestacjonarnych 2016/2017 [2016Ln] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 1 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 0
Limit miejsc: (brak danych)
Prowadzący: Marek Siwicki
Zakres tematów:

ZADANIA PRAKTYKI

1. Zapoznanie się z całokształtem funkcjonowania placówki, szczególnie z jej strukturą organizacyjną, ogólnymi planami pracy oraz sposobami ich realizacji. Angażowanie się w prace placówki i zdobywanie przez to oraz poszerzanie wiedzy o jej specyfice.

2. Zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej o tworzenia i działalności teatrów dziecięcych i młodzieżowych. 3. Tworzenie i wdrażanie własnych projektów. Praktyczna weryfikacja wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów oraz pozyskanie nowych wiadomości i umiejętności.

4. Zdobywanie i doskonalenie komunikowania się – zwłaszcza wykorzystywanie w działalności codziennej i twórczej nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

5. Zdobywanie umiejętności dokonywania analizy i oceny analizowania przebiegu oraz efektów pracy własnej. 6. Proponowanie własnych rozwiązań twórczych. Wykazywania się jednocześnie sprawnością narracyjną oraz wiedzą w przytaczaniu argumentacji za stworzona koncepcją sceniczną.

7. Nauka rozpoznawania i rozwiązywania problemów technicznych, teoretycznych i praktycznych w zakresie przygotowywanej realizacji scenicznej.

8. Nabywanie podstawowe umiejętności samodzielnego opracowania i wykonania zadań związanych w tworzeniem i czy współrealizowaniem różnych projektów placówki.

9. Poszerzanie i rozwijanie własnych zainteresowań twórczych i zdolności oraz ich wykorzystanie w procesie działalności placówki oraz przy realizacji zadaniach proponowanych przez pracowników (osoby twórcze) placówki.

Metody dydaktyczne:

Metody pracy

Obserwacja. Praca własna nad zadaniami scenicznymi czy współrealizacją spektaklu teatralnego.

Obowiązki

Do obowiązków studenta w miejscu praktyki należy:

-godne reprezentowanie uczelni i postępowanie wg regulaminów placówki, w której realizowana jest praktyka

-wykonywanie zadań praktyki

-prowadzenie dokumentacji tj. samodzielne wpisanie w Karcie praktykanta miejsca praktyk, wypełnienie rubryk harmonogramu (przeniesienie zadań wyszczególnionych w powyższej tabeli (Zadania praktyki), oraz dbałość o kompletność dokumentacji przewidzianej programem oraz uzyskanie potwierdzeń wykonywanych czynności (stosowne podpisy i pieczęcie w miejscu odbywanej praktyki wskazane w dokumentacji).

Metody i kryteria oceniania:

OCENA I ZALICZENIE PRAKTYKI

Podstawą zaliczenia praktyki jest wypełnienie obowiązków wynikających z programu oraz udokumentowanie przebiegu praktyki. Zakładowy opiekun praktyk, potwierdza odbycie przez studenta praktyki i ocenia ją. W opinii o przebiegu praktyki powinny być wskazane osiągnięcia studenta oraz jego braki i trudności ujawniane w trakcie zajęć.

Zaliczenia dokonuje opiekun praktyk z ramienia uczelni po uprzednim ustaleniu terminu, dla studentów stacjonarnych nie później niż do 25 września, dla studentów niestacjonarnych 15 września danego roku akademickiego. Opiekun praktyk z ramienia uczelni jest zobowiązany do weryfikacji osiągniętych efektów praktyki na drodze analizy dokumentacji i indywidualnej rozmowy ze studentem.

Student zobowiązany jest przedłożyć opiekunowi praktyk z ramienia uczelni dokumentację potwierdzającą realizację praktyki.

Dokumentacja praktyk obejmuje:

Kartę praktykanta APS

Zaliczenie praktyki dokonywane jest po indywidualnej rozmowie, w której student powinien potwierdzić odpowiednie nabycie efektów kształcenia zakładanych dla praktyki zawodowej. Opiekun praktyk z ramienia uczelni jest zobowiązany do weryfikacji osiągniętych efektów praktyki na drodze analizy dokumentacji i indywidualnej rozmowy ze studentem.

Uwagi:

grupa ćwiczeniowa dla I ZU/PE-PKA 1 - PRAKTYKA

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.0.0-7 (2024-02-19)