Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Zapisy na specjalność: socjologia mediów (studia stacjonarne II stopnia)

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2E-SC-SOM Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Zapisy na specjalność: socjologia mediów (studia stacjonarne II stopnia)
Jednostka: Instytut Filozofii i Socjologii
Grupy: Zapisy na specjalności dla I r. SC, studia stacjonarne II stopnia
Punkty ECTS i inne: (brak)
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Przebieg procedury kwalifikacyjnej na specjalności dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia na kierunku socjologia

W przypadku nierozstrzygnięcia proporcjonalnego podziału na specjalności w oparciu o rejestrację w USOS w dniach 17-25.10.2020, zostanie uruchomiona druga procedura kwalifikacyjna.

1) Wszyscy studenci I roku studiów (I i/lub II stopnia socjologii) w drugim postępowaniu kwalifikacyjnym piszą test sprawdzający wiedzę w zakresie wskazanych lektur.

2) 50% studentów, którzy pisali test i osiągnęli najlepsze wyniki, zostaje zakwalifikowanych na specjalności zgodnie z wolą, którą zadeklarowali w akcie rejestracji.

3) Decyzją kierowników specjalności, skonsultowaną z Dyrektorem Instytutu i zatwierdzoną przez Dyrektora Studiów, o skierowaniu na specjalność zostaną objęci studenci, którzy osiągnęli niższe wyniki z testu.

Pełny opis:

Socjologia mediów

Studenci tej specjalności zdobędą wiedzę o roli mediów w życiu człowieka współczesnego, mechanizmach funkcjonowania mediów, ich wpływie na życie społeczne i zmiany kulturowe. Poznają konsekwencje niespotykanej w dziejach ekspansji mediów i problemy etyczne związanym z tym zjawiskiem. Będą mieli okazję zgłębiać zagadnienia związane z warsztatem pracy dziennikarza, tworzeniem wizerunku publicznego oraz elementy public relations. W ramach specjalności studenci poznają najczęściej stosowane metody badania mediów i ich oddziaływania, w tym metody socjologii wizualnej, a także zdobędą umiejętność badania odbioru mediów, docierania z określonym przekazem do potencjalnych odbiorców i oddziaływania przekazu medialnego.

Literatura:

Literatura do testów:

Socjologia studia II stopnia:

Anthony Giddens. 2004. Socjologia. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN. Rozdz. 3, 4, 5, rozdz. 6 (fragment: „Zdrowie a starość”), rozdz. 7, 9, 10, 11, 12 (fragment: „Organizacja a płeć”), rozdz.13 (od "Kobiety a praca zawodowa" do końca rozdz.), rozdz. 14 (od „Zmiana polityczna i społeczna” do końca rozdz.), rozdz. 16 (od „Teorie nauczania a problem nierówności” do końca rozdz.), rozdz. 17 (s. 565-580).

Timothy Snyder. 2017. O Tyranii. Dwadzieścia lekcji XX wieku. Kraków: Wydawnictwo Znak.

Leszek Olszański. 2012. Media i dziennikarstwo internetowe. Warszawa: Poltext. Rozdział 1 (od 1.1 do 1.5). Wymagany fragment dostępny jest za darmo bez rejestrowania się w księgarni internetowej - w formatach epub i mobi: http://m.publio.pl/media-i-dziennikarstwo-internetowe-leszek-olszanski,p94562.html.

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2019/2020" (zakończony)

Okres: 2019-10-01 - 2020-02-16
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: (brak danych)
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2020-10-01 - 2021-02-21
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: (brak danych)
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.