Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Seminarium dyplomowe magisterskie - 2

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: PC-2F-MR2 Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Seminarium dyplomowe magisterskie - 2
Jednostka: Instytut Pedagogiki Specjalnej
Grupy: Obowiązkowe dla 2 sem. PC, (2-l) niestacjonarne II stopnia
Obowiązkowe dla 2 sem. PC, (2-l) stacjonarne II stopnia
Punkty ECTS i inne: 0 LUB 4.00 (w zależności od programu)
zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Pełny opis:

TREŚCI PROGRAMOWE

- Metodologiczne założenia ilościowych i jakościowych procedur badawczych. Analiza metod, technik i narzędzi badawczych odpowiednich dla rodzaju prowadzonych badań.

- Formułowanie metodologicznych założeń badań własnych: przedmiot i cel badań, problemy i hipotezy badawcze, zmienne i wskaźniki. Dobór metod, technik i narzędzi badań.

- Kryteria doboru próby badawczej.

- Metody analizy ilościowych i jakościowych danych empirycznych.

Efekty uczenia się:

Wiedza

Zna i opisuje metody analizy ilościowych i jakościowych danych empirycznych; zna rodzaje i kryteria doboru ilościowych i jakościowych metod badawczych

Wymienia kryteria doboru próby badawczej

Zna metodologiczne założenia ilościowych i jakościowych metod badawczych

Umiejętności

Dobiera odpowiednie do celu i problemów badań techniki i narzędzia badawcze

Kompetencje społeczne

Kieruje się dobrem badanych podczas projektowania badania

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2019/2020" (zakończony)

Okres: 2020-02-17 - 2020-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Danuta Al-Khamisy, Danuta Emiluta-Rozya, Andrzej Giryński, Urszula Gosk, Ewa Grudziewska, Hubert Iwanicki, Agnieszka Konieczna, Barbara Marcinkowska, Kamil Miszewski, Katarzyna Nawrocka, Dorota Porembska, Irena Pospiszyl, Kasper Sipowicz, Bernadeta Szczupał, Małgorzata Walkiewicz-Krutak, Izabela Więcek-Poborczyk, Agnieszka Żabińska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni dla niestacjonarnych 2019/2020" (zakończony)

Okres: 2020-02-29 - 2020-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Diana Aksamit, Helena Ciążela, Małgorzata Czarkowska, Urszula Dernowska, Justyna Gasik, Joanna Głodkowska, Tomasz Głowik, Hubert Iwanicki, Agnieszka Jedlińska, Aneta Jegier, Patrycja Jurkiewicz, Iwona Konieczna, Jacek Kulbaka, Jarosława Lach, Dorota Lipiec, Joanna Łukasiewicz-Wieleba, Milena Miałkowska-Kozaryna, Anna Nowicka-Skóra, Magdalena Ostolska, Marta Pągowska, Radosław Piotrowicz, Dorota Porembska, Mieczysław Sędzicki, Katarzyna Smolińska, Magdalena Stankowska, Beata Szurowska, Grażyna Walczak, Magdalena Wałachowska, Jolanta Wiśniewska, Monika Zima-Parjaszewska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Seminarium - Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2021-02-22 - 2021-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Anna Andrzejewska, Józef Bednarek, Danuta Emiluta-Rozya, Andrzej Giryński, Joanna Głodkowska, Hubert Iwanicki, Aneta Jegier, Agnieszka Konieczna, Małgorzata Kupisiewicz, Joanna Moleda, Katarzyna Nawrocka, Anna Nowicka-Skóra, Marta Pągowska, Rafał Piwowarski, Irena Pospiszyl, Kasper Sipowicz, Bernadeta Szczupał, Sławomir Śniatkowski, Ligia Tuszyńska, Izabela Więcek-Poborczyk, Dominika Wiśniewska, Mariola Wolan-Nowakowska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni dla niestacjonarnych 2020/2021" (zakończony)

Okres: 2021-02-22 - 2021-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Diana Aksamit, Katarzyna Bieńkowska, Ewa Bilska, Małgorzata Czarkowska, Justyna Gasik, Joanna Głodkowska, Tomasz Głowik, Urszula Gosk, Ewa Grudziewska, Hubert Iwanicki, Agnieszka Jedlińska, Aneta Jegier, Agnieszka Konieczna, Jacek Kulbaka, Dorota Lipiec, Joanna Moleda, Katarzyna Nawrocka, Anna Nowicka-Skóra, Marta Pągowska, Radosław Piotrowicz, Dorota Porembska, Marta Porembska, Katarzyna Smolińska, Grażyna Walczak, Magdalena Wałachowska, Ewa Wapiennik-Kuczbajska, Katarzyna Wereszka, Jolanta Wiśniewska, Mariola Wolan-Nowakowska, Edyta Zawadzka, Agnieszka Żabińska, Justyna Żulewska-Wrzosek
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2021/2022" (w trakcie)

Okres: 2021-10-01 - 2022-02-25
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Izabela Więcek-Poborczyk
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2021/2022" (jeszcze nie rozpoczęty)

Okres: 2022-03-01 - 2022-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Danuta Emiluta-Rozya, Andrzej Giryński, Joanna Głodkowska, Hubert Iwanicki, Jacek Kulbaka, Małgorzata Kupisiewicz, Rafał Piwowarski, Irena Pospiszyl, Bernadeta Szczupał, Mirosław Szymański, Sławomir Śniatkowski, Małgorzata Walkiewicz-Krutak, Mariola Wolan-Nowakowska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni dla niestacjonarnych 2021/2022" (jeszcze nie rozpoczęty)

Okres: 2022-02-28 - 2022-09-30
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Seminarium, 30 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: Diana Aksamit, Ewa Bilska, Małgorzata Czarkowska, Joanna Głodkowska, Tomasz Głowik, Urszula Gosk, Ewa Grudziewska, Agnieszka Jarzyńska-Bućko, Agnieszka Jedlińska, Agnieszka Konieczna, Małgorzata Kupisiewicz, Ewa Lewandowska-Tarasiuk, Milena Miałkowska-Kozaryna, Joanna Moleda, Katarzyna Nawrocka, Anna Nowicka-Skóra, Marta Pągowska, Radosław Piotrowicz, Dorota Porembska, Joanna Rostkowska, Mieczysław Sędzicki, Katarzyna Smolińska, Magdalena Stankowska, Ligia Tuszyńska, Grażyna Walczak, Ewa Wapiennik-Kuczbajska, Katarzyna Wereszka, Izabela Więcek-Poborczyk, Jolanta Wiśniewska, Monika Zima-Parjaszewska, Agnieszka Żabińska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.