Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Warsztaty filmowe – warsztat pedagoga

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 10-4S-WFW
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Warsztaty filmowe – warsztat pedagoga
Jednostka: Instytut Pedagogiki
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Efekty uczenia się:

PE2_W08

- Z punktu widzenia procesów edukacyjnych posiada wiedzę z historii filmu, typów filmów: dokument, fabuła, animacja oraz gatunków filmowych ze szczególnym uwzględnieniem: oświatowego, instruktażowego.

PE2_W15

- ma uporządkowaną wiedzę ogólną dotyczącą twórców filmu ze szczególnym uwzględnieniem dokumentu: filmy oświatowe, instruktażowe.

PE2_W16

- ma uporządkowaną wiedzę na temat zasad i norm etycznych dokumentalisty - filmowca oraz etyki zawodowej reżysera

PE2_W18

- ma uszczegółowioną wiedzę dotyczącą koncepcji teoretycznych w zakresie metodyki kształcenia poprzez produkcję filmu, a także jego percepcję.

PE2_U01

- posiada pogłębione umiejętności obserwowania, wyszukiwania i przetwarzania obrazu i dźwięku oraz informacji na temat zjawisk społecznych rozmaitej natury, przy użyciu różnych źródeł oraz interpretowania ich z punktu widzenia problemów edukacyjnych

PE2_U02

- potrafi wykorzystywać i integrować wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki oraz powiązanych z nią dyscyplin w celu realizacji filmu edukacyjnego.

PE2_U03

- potrafi sprawnie porozumiewać się przy użyciu różnych kanałów i technik komunikacyjnych z innymi uczestnikami przy produkcji filmu.

PE2_U04

- potrafi w sposób klarowny, spójny i precyzyjny wypowiadać się w mowie i na piśmie - scenariusz filmowy.

PE2_U05

- posiada pogłębione umiejętności prezentowania własnych pomysłów, wątpliwości i sugestii, popierania ich rozbudowaną argumentacją w kontekście wybranych perspektyw teoretycznych, poglądów różnych autorów, kierując się przy tym zasadami etycznymi - etyka zawodu reżysera i dokumentalisty

PE2_U06

- posiada rozwinięte umiejętności obserwacyjne i badawcze: formułuje temat filmu, formułuje problemy badawcze, przeprowadza badania różnymi metodami: wywiad, obserwacja, analiza tekstu i inne celem realizacji filmu, w którym przedstawi obraz problemu tak, aby widz mógł wyciągnąć wnioski lub zastosować się do instruktażu.

PE2_U07

- ma pogłębione umiejętności obserwowania, diagnozowania, racjonalnego oceniania złożonych sytuacji edukacyjnych z obszaru realizowanego filmu.

PE2_U08

- potrafi napisać scenariusz i zrealizować film z uwzględnieniem specyfiki działań pedagogicznych związanych ze studiowaną specjalnością.

PE2_U09

- potrafi generować oryginalne rozwiązania złożonych problemów pedagogicznych i prognozować przebieg ich rozwiązywania w realizowanym filmie.

PE2_U10

- potrafi dobrać środki i metody pracy w celu efektywnego zrealizowania filmu edukacyjnego.

PE2_U11

- potrafi twórczo animować prace nad filmem, własnym rozwojem oraz rozwojem uczestników procesów związanych z produkcją filmu - WebQuest - zna metodę edukacyjno - wychowawczą wspierającą samodzielność w zdobywaniu wiedzy, a także inspirującą do działań na rzecz uczenia się przez całe życie.

PE2_U12

- potrafi pracować w zespole; umie wyznaczać oraz przyjmować wspólne cele działania; potrafi przyjąć rolę lidera w zespole - reżyser filmu.

PE2_U13

- potrafi zrealizować film oświatowy w zakresie określonym specjalnością studiów.

PE2_K01

- ma pogłębioną świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności w zakresie produkcji filmowej, rozumie potrzebę ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego wynikającą z postępu społecznego i technologicznego.

PE2_K02

- jest gotowy do podejmowania wyzwań zawodowych i osobistych; wykazuje aktywność, podejmuje trud i odznacza się wytrwałością w podejmowaniu indywidualnych i zespołowych działań profesjonalnych w zakresie filmu oświatowego; angażuje się we współpracę związaną z produkcją filmu

PE2_K03

- umie zorganizować i zbudować warsztat filmowy pedagoga - platformy multimedialne - Moodle

PE2_K04

- utożsamia się z wartościami prezentowanymi w filmie, odznacza się rozwagą, dojrzałością i zaangażowaniem w podejmowaniu tematu filmu oraz umie projektować, planować i realizować, a także organizować prace związane z produkcją filmu oświatowego.

PE2_K05

- jest przekonany o konieczności i doniosłości zachowania się w sposób profesjonalny.

PE2_K06

- odznacza się odpowiedzialnością za własne przygotowanie do pracy, podejmowane decyzje i prowadzone działania oraz ich skutki, czuje się odpowiedzialny wobec ludzi, dla których dobra stara się działać, wyraża taką postawę w środowisku specjalistów i pośrednio modeluje to podejście wśród innych.

PE2_K07

- jest wrażliwy na problemy edukacyjne, gotowy do komunikowania się i współpracy z otoczeniem, w tym z osobami niebędącymi specjalistami w danej dziedzinie, oraz do aktywnego uczestnictwa w grupach i organizacjach realizujących działania pedagogiczne z wykorzystaniem filmu oświatowego.

PE2_K08

- ma świadomość odpowiedzialności za zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu, kraju, Europy, rozumiejąc i szanując różnorodność tworzących go tradycji oraz jest świadom potrzeby zapisu w postaci filmu.

PE2_K09

- wykazuje w swoich filmach wrażliwość i gotowość działania szczególnie na rzecz osób wymagających opieki, pomocy i szczególnej troski.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.0.0-7 (2024-02-19)